Choinka noworoczna

Jeszcze tak niedawno czekaliśmy z niecierpliwością na najpiękniejsze, najbardziej rodzinne święta, na pierwszą gwiazdę, która rozpoczyna niezwykły wigilijny wieczór, opłatek - symbol miłości, którym dzieliliśmy się z całą rodziną, składając sobie pełne ciepła i serca życzenia oraz na spotkanie z Mikołajem, który obdaruje nas wieloma prezentami. Świąteczny czas szybko minął. Odszedł również Stary Rok, a zaczął swe panowanie Nowy 2017.  Kultywując tradycje  i zwyczaje ludowe dzieci ze starszej grupy przedszkolnej wyruszyły z „gwiazdą”, kolędą i noworocznymi życzeniami chodząc po całej szkole i głosząc we wszystkich klasach dobrą nowinę.

Czas Bożego Narodzenia tradycyjne w naszym przedszkolu kończy uroczystość Choinki Noworocznej, która odbyła się 07.01.2017 r. Przybyli na nią rodzice, oraz dzieci młodsze jeszcze nie uczęszczające do przedszkola. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Wrzosek witając serdecznie wszystkich uczestników. Następnie rodzice wysłuchali, krótkiego montażu słowno- muzycznego w wykonaniu „Kolędników”. Wspólnie z dziećmi śpiewali kolędy. W dalszej części wystąpiły dzieci z grupy młodszej: śpiewały piosenki i recytowały okolicznościowe wiersze. Nie zabrakło również tańców: „maluchy” zatańczyły taniec „Grozik”, natomiast dzieci z grupy starszej „Koziołeczka” taniec oparty na melodii ludowej. Zaprezentowały się również w krótkiej inscenizacji połączonej z wierszami i piosenkami o tematyce świąteczno- zimowej. Wielką niespodziankę sprawiła wszystkim wizyta Świętego Mikołaja, który już raz w tym roku odwiedził dzieci i przyniósł paczki ze słodyczami. Następnie wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Po  posiłku nadszedł czas na zabawę. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy i konkursy z balonami, tańce z szarfami oraz taniec z wodzirejem, w którego wcielali się zarówno rodzice jak i dzieci. Dzień ten będziemy wspominać długo oglądając pamiątkowe zdjęcia.