Wycieczka klas I - III do Siedlec

W dniu 31 maja uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Siedlec. Zorganizowano ją w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego. Uczniowie zobaczyli galerię portretów, osób, które kiedyś mieszkały na Podlasiu i zasłużyły się dla tego regionu. Dzieci zobaczyły skarbiec, w którym zgromadzono kolekcję rzemiosła artystycznego, złocone monety oraz pamiątkowe medale i naczynia liturgiczne. Pani kustosz Dorota Pikula opowiedziała również o szatach liturgicznych: dalmatykach, ornatach i stułach. Pokazała fotel, na którym siedział Jan Paweł II odwiedzający m.in. Siedlce w czasie podróży apostolskiej w 1999 roku. Na zakończenie wizyty w muzeum najodważniejsi zagrali na piszczałkach.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Katolickim Radio Podlasie. Pani Dorota Karpeta opowiedziała o pracy dziennikarza radiowego. Uczniowie mieli możliwość nagrania i odsłuchania swojej pierwszej audycji radiowej. Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym momentem wycieczki była wizyta w sali zabaw „Młynek”.  Dzieci wesoło zjeżdżały na zjeżdżalniach, kręciły się na karuzeli oraz „pływały” w basenie z piłkami.  Jak się okazało to świetne miejsce do zabawy w gronie rówieśników. Uczniowie zmęczeni ale bardzo zadowoleni powrócili do szkoły.