Code Week

Uczniowie naszej szkoły w dniach 06.10.2018 – 21.10.2018 włączyli się w akcję „CodeWeek”, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca, w ciekawy i interesujący sposób, programowanie i umiejętności cyfrowe wśród jego uczestników.

Wzięliśmy udział w 4 działaniach: We can do it!!”, „Let's do it together!!”, „Coding is great” oraz “We code together. W ramach wymienionych zadań uczniowie programowali z użyciem robota “Doc”, gry planszowej CodyRoby”, gry edukacyjnej ScottieGo!”. Wykorzystując różne aplikacje dostępne w zasobach internetowych rozwijali umiejętności myślenia algorytmicznego i problemowego. Ćwiczyli umiejętności pracy w zespole oraz wspólnego rozwiązywania problemów. Za zrealizowanie wyżej wymienionych działań, szkoła otrzymała od organizatora certyfikaty.