PRZYSZŁOŚĆ JEST PREZENTEM JAKI DAJE NAM PRZESZŁOŚĆ” - zakończenie roku szkolnego

19 czerwca 2019 roku po Mszy Świętej, sprawowanej w kościele parafialnym w Rozbitym Kamieniu, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice zebrali się w sali gimnastycznej Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/2019. W tak ważnym dla uczniów dniu nie zabrakło zaproszonych gości: księdza proboszcza Andrzeja Ułasiuka, Wójta Gminy Bielany – pana Zbigniewa Woźniaka, a także zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Bielany – pana Jana Łopucha.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor - Ewa Wrzosek. Powitała zebranych, a następnie podsumowując pracę dydaktyczno-wychowawczą w minionym roku szkolnym, podkreśliła, że był to rok, który obfitował w liczne wydarzenia i projekty, inicjowane i tworzone zarówno przez szkołę, nauczycieli, jak i organ prowadzący. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do uczniów. Pogratulowała im wysokich wyników w nauce i sporcie. Potem najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody. Podczas uroczystości docenieni zostali także rodzice wyróżnionych uczniów, którym pan Wójt  w dowód uznania wręczył Listy Gratulacyjne.
Pamiątkowymi statuetkami uhonorowano również wszystkich, którzy reprezentowali szkołę na zawodach sportowych i osiągnęli wysokie wyniki zarówno w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

Na koniec uczniowie: absolwenci ostatniej w historii naszej szkoły klasy gimnazjum i pierwszej, po wprowadzonej reformie, klasy VIII szkoły podstawowej zaprezentowali krótką część artystyczną, w której wyrazili wdzięczność pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Natomiast uczniowie klasy VII pożegnali swoich starszych kolegów, opuszczających mury szkoły, drobnymi upominkami. Nie zabrakło podziękowań, wierszy i piosenek, które spowodowały, że niejednemu zakręciła się łezka w oku.

Pani Dyrektor podziękowała również rodzicom za owocną współpracę, a w szczególności tym, którzy już żegnają się ze szkołą. Podkreśliła, że na przestrzeni kilku ostatnich lat doświadczamy dużego wsparcia ze strony Rady Rodziców, którzy dzięki wielu inicjatywom i ogromnemu zaangażowaniu są prawdziwymi partnerami szkoły.

Ważnym punktem uroczystości było przekazanie sztandaru przez uczniów klasy III gimnazjum. Młodsi uczniowie z dumą przyjęli sztandar, obiecali dbać o niego należycie oraz godnie reprezentować szkołę.

Na koniec spotkania Pani dyrektor życzyła wszystkim by wolny czas spędzili ciekawie, przyjemnie i zdrowo, aby przywieźli z wakacji mnóstwo wspomnień i wrażeń, a za dwa miesiące pełni nowego zapału i sił wrócili do szkolnych obowiązków.

Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania, a potem na zasłużony wypoczynek.