Poznajemy najbliższą okolicę - Góra Sygnałowa

18 października 2019 roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej pod kierownictwem pani Marioli Puścion wybrali się na „Górę Sygnałową”. Jest to najwyższy punkt widokowy powiatu sokołowskiego (217 m n.p.m.) zlokalizowany na obszarze moreny czołowej w okolicach Rozbitego Kamienia i Kudelczyna. Dla przypomnienia: moreny czołowe wyznaczają zasięg poszczególnych zlodowaceń lub ich stadiałów.

Pani Mariola dziarskim krokiem prowadziła grupę leśnymi dróżkami i kniejami. Chociaż dojście na Górę Sygnałową wymagało wysiłku, to w rezultacie wszyscy stwierdzili jednogłośnie, że: - Warto było!!!

Jest to doskonałe miejsce do obserwacji okolicznych wsi, przyległych pól oraz piękna okolicznej przyrody. Podziwialiśmy dary jesieni (kolorowe liście, mrowisko, grzyby jadalne i trujące) oraz zrobiliśmy przerwę na posiłek. W drodze powrotnej stosowaliśmy dendroterapię, czyli uspokajaliśmy swój układ nerwowy poprzez przytulanie się do brzóz.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i wyciszeni, czego dowodem było spożywanie posiłku na szkolnej stołówce w błogiej ciszy. :)