Mikołaj w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  dni w roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo starannie. Wszystkie starają się wykonać interesujące  prace plastyczne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Przygotowują piosenki lub wiersze, które potem mogą zaprezentować przed wyjątkowym gościem. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

W naszym przedszkolu , ten  długo wyczekiwany dzień, nadszedł  7 grudnia. Wszystkie dzieci, już od samego rana, z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj i tym razem nie zawiódł i pojawił się w przedszkolu w towarzystwie Śnieżynki. Nasz gość zaczął swoją wizytę od przywitania się z dziećmi i wysłuchania krótkiej części artystycznej przygotowanej na jego cześć. Wszystkie przedszkolaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki, chętnie rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach i oczywiście zapewniały, że są bardzo grzeczne.  Następnie  Mikołaj wspólnie  z dziećmi zatańczył, pogimnastykował się i wyznaczył im różne zadania, które z entuzjazmem wszyscy wykonywali.  Potem przyszedł czas na wręczenie prezentów, które bardzo dzieciom się podobały. Niestety jednak nadszedł czas kiedy Mikołaj musiał się pożegnać. Czekały na niego dzieci w innych przedszkolach. Smutek rozstania osłodził dzieciom słodki podwieczorek przygotowany przez rodziców. A zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.