Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

W naszym przedszklu zapraszanie babć i dziadków na  spotkanie z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez. W tym roku zaproszono również na tę uroczystość emerytowanych pracowników przedszkola. Goście jak co roku licznie przybyli.

W sali, udekorowanej na tę okazję, wychowawczynie wraz z dziećmi zaprezentowały program artystyczny.

Starsze przedszkolaki zatańczyły w pięknych  strojach  taniec ludowy „Trojak”, pięknie recytowały wiersze dla Babci i Dziadka i śpiewały piosenki. Młodsze dzieci rozbawiły publiczność tańcem „Kaczuszki” i wzruszyły wierszykami – życzeniami.  Na koniec części artystycznej dzieci odśpiewały gościom „Sto lat” i obdarowały swoich ukochanych bliskich upominkami. Były to koszyczki z kwiatami, ramki ze zdjęciami wnuczki lub wnuczka, laurki z życzeniami. W dalszej części zaproszono gości do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim dużo radości. W czasie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a dostojni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Uwieńczeniem spotkania był wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.