LOGO SZKOŁY

Handincrafting We Know Each Other

               Uczniowie Zespołu Oświatowego im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu, wspólnie z uczniami  z Litwy, Turcji, Grecji, Cypru oraz Rumunii, uczestniczą w projekcie E-twinning „Handicrafting we know each other”.


Przypominamy, że Etwinning [http://www.etwinning.pl] to edukacyjny program Unii Europejskiej promujący współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele, wykorzystując Internet, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Poznają swoje kraje, miejscowości, szkolne obyczaje, tradycje. Zdobywają ciekawe informacje o mieszkańcach Europy.


Tym razem nasi uczniowie przygotowali w języku angielskim prezentacje multimedialne poświęcone: tradycyjnym metodom wykonywania pisanek w Polsce oraz innym zwyczajom związanym ze świętami wielkanocnymi. Prezentacje zostały zamieszczone na specjalnej platformie twinspace, która jest narzędziem służącym do komunikowania się pomiędzy szkołami. Można tam również obejrzeć krótkie filmiki prezentujące: ozdoby i dekoracje świąteczne przygotowane przez przedszkolaków z naszej placówki oraz sposób wykonania pisanek według instrukcji podanej przez uczniów ze szkoły z Litwy.
Kolejnym zadaniem realizowanym w ramach E-twinning był  konkurs na logo projektu. Wśród 21 propozycji przygotowanych przez szkoły uczestniczące w przedsięwzięciu nasz znak graficzny zajął II miejsce. Dla szkoły to duże wyróżnienie tym bardziej, że wyboru dokonali sami Internauci głosując na platformie twinspace.
Nasze logo prezentujemy wyżej, natomiast poniżej znajdziecie strony, na których można zobaczyć działania naszych uczniów:

http://padlet.com/zespoloswiatowy/o97pcrg18dcb

http://padlet.com/zespoloswiatowy/3s9l2qfcl9cq

https://www.magisto.com/video/YAMXNVRWEGoiWgZpYw

https://www.magisto.com/video/NABGYEZQHz0uT0JgCzE

:

Galeria

Powiększ zdjęcie