39. Gminny Konkurs Recytacji "Warszawska Syrenka"

Podobno tajemnicą sukcesu jest przekonanie innych do słuszności tego, co kryje się w odpowiedzi na pytanie: po co?

Dobrym celem jest robienie rzeczy, w które wierzymy i wiemy, że są dobre dla naszych uczniów. Każdy z nas chciałby, występując publicznie lub nawet prywatnie, mówić w taki sposób, by inni – po pierwsze słuchali, a po drugie – słuchali z zainteresowaniem. Kultura żywego słowa pozwala uzyskać taki efekt. Z wyżej wymienionych powodów warto umożliwiać uczniom taki rozwój, poprzez organizowanie konkursów.

Cyklicznym wydarzeniem z tej kategorii jest Konkurs Recytacji  „Warszawska Syrenka”, który od wielu lat organizujemy dla uczniów szkół z terenu Gminy Bielany, a od „zawsze” zachęcamy do udziału i przygotowujemy dzieci ze wszystkich etapów edukacyjnych w naszej placówce. Ostatnio odbyła się jego 39. edycja. Uczniowie chętnie biorą w nim udział.

Z wielką radością przedstawiamy grono tegorocznych uczestników i laureatów  etapu gminnego. Oto wyniki:

Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. I-III:

I.  Rozbicka Natalia kl. I – Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu

II. Derkacz Krzysztof kl. III  – Zespół Oświatowy  w Bielanach Jarosławach

Kategoria wiekowa: szkoła podstawowa kl. IV-VI :

I. Znamierowska Paulina kl. VI - Zespół Oświatowy  w Bielanach Jarosławach

II. Bachmura Martyna kl. VI - Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu

Wśród klas gimnazjalnych :

I. Połaska Monika kl. III - Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu

II. Paczóska Patrycja kl. III - Zespół Oświatowy w Rozbitym Kamieniu

Zgromadzenia ludzi o podobnych wartościach i przekonaniach dobrze służą rozwojowi i tworzeniu inspirujących idei. Naszą ideą może być miłość do języka ojczystego i do piękna, które w nim może być wyrażane. I oby tylko temu służył.