Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto ustanowione w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne  Organizacji Narodów Zjednoczonych. W krajach członkowskich ONZ. Obchodzony jest od 1955 w różne dni roku - w Polsce 1 czerwca.

Zawsze tego dnia zastanawiamy się czym obdarować nasze dzieci? Okazuje się, że nie trzeba wydawać fortuny i kupować najdroższych zabawek by TEN DZIEŃ był naprawdę niezwykły, wspaniały i niezapomniany.

W naszej placówce święto 1 czerwca uczniowie spędzili „śpiewająco i na sportowo”. Został zorganizowany

IV Szkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.  W repertuarze mogliśmy odnaleźć piosenki angielskie oraz rosyjskie. Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Wystąpiły chóry klasowe, duety oraz soliści. Obejrzeliśmy  i wysłuchaliśmy 20 wykonawców. By wyłonić zwycięzców Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom.

Ostatecznie w pierwszej kategorii wiekowej zwyciężył chór uczniów z klas I - II.

W drugiej grupie wiekowej (klasy IV-VI)  :

I m-ce zajęła Monika Bielińska
II m-ce Piotr Ryćko
III m-ce Martyna Bachmura

Natomiast w trzeciej kategorii wiekowej (gimnazjum):

I m-ce zdobyła Monika Połaska
II m-ce Patrycja Paczóska
III m-ce duet: Oliwia Szustkowska i Angelika Połaska

Po emocjonujących występach uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych. Chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej. Dziewczęta natomiast wykorzystując różnorodny sprzęt brały udział w zabawach sportowych: skakały na skakance, przeciągały linę czy też skakały przez nią. Dla tych, którzy nie lubią wysiłku fizycznego przygotowano między innymi kalambury. Na koniec, dzięki życzliwości i zaangażowaniu Rady Rodziców, wszyscy uczniowie mogli zjeść obiad i pyszny lodowy deser.