ODZNAKA JAKOŚCI za całoroczny projekt "Bringing Generations Together"

W dniu 1 sierpnia 2017 roku Krajowe Biuro eTwinning przyznało nauczycielowi języka angielskiego i uczniom naszej szkoły KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI za całoroczny projekt "Bringing Generations Together".

W ramach projektu grupa uczniów z  klasy I, II i III gimnazjum wykonywała wiele zadań np: opowiadali o sobie oraz miejscach w którym mieszkają. Opisywali swoje rodziny, swoich dziadków oraz występujące między nimi różnice międzypokoleniowe. Przeprowadzali wywiady. Porównywali zainteresowania babć i dziadków z różnych krajów. Uczniowie, tworząc w grupach międzynarodowych, krótkie opowiadania o potencjalnych spotkaniach i przygodach ludzi z różnych rejonów świata, mieli szansę poczuć się jak prawdziwi pisarze.

Ponadto pracując, na specjalnie przygotowanej w języku angielskim platformie twinspace, poznali wielu młodych ludzi z różnych części świata (Słowacji, Austrii, Węgier, Grecji, Belgii, Chorwacji, Serbii i Turcji) i mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce.

Dla placówki to ogromne wyróżnienie. Jest to już druga odznaka jakości przyznana za udział w projekcie eTwinning. Jesteśmy dumni, że uczniowie angażują się i podejmują nowe wyzwania.