„Programming in the 21st century classroom”.

W dniach 09-13 października nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i jednocześnie języka angielskiego uczestniczył w Brukseli w międzynarodowych warsztatach „Programming in the 21st century classroom”. Szkolenie zorganizowane było w European Schoolnet przy współpracy z programem Erasmus+ oraz eTwinning. Dla nauczyciela to niewątpliwie ogromne wyróżnienie, gdyż uczestniczyło w nim tylko 6 nauczycieli z Polski współpracujących w ramach programu eTwinning. Spotkania prowadzone były w języku angielskim przez młodych ludzi z pasją. Jedną z nich była kanadyjka Margo Twain, pracownik „Le Wagon - Coding Bootcamp” - instytucji zajmującej się prowadzeniem warsztatów z programowania oraz tworzącej  gry.

W trakcie szkolenia uczestnicy z Cypru, Włoch, Czech, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii poznawali aplikacje służące do programowania: Scratch, Twiny, Kodu, AppInventor oraz Minecraft.  Uczyli się obsługiwać LegoMindstorm, poznali gry bazujące na kodowaniu oraz działanie wielu urządzeń do usprawnienia procesu edukacji między innymi: drukarkę 3D, nowoczesne mobilne i stacjonarne tablice interaktywne, Bee-boty.

W trakcie pięciodniowych, bardzo intensywnych warsztatów mieli okazję nie tylko pracować, zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać umiejętności językowe, ale także poznać zwyczaje panujące w jednym z ważniejszych państw Unii Europejskiej.