"POLSKA ZNOWU WOLNA" - akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„... Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio”
- Jan Paweł II

Dnia 13 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała pani dyrektor Ewa Wrzosek. Powitała wszystkich obecnych i podkreśliła jak ważne jest dla nas Polaków to niezwykłe święto, którego 99. rocznicę obchodzimy w tym roku. Przypomniała wszystkim, że w obecnych czasach między innymi właśnie w taki sposób wyrażamy miłość i szacunek do ojczyzny oraz do osób poległych w walce za wolność naszego kraju.

Następnie w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pań: Ewy Czapskiej i Marioli Puścion wystąpili uczniowie klas III-VII szkoły podstawowej i gimnazjum. Scenariusz montażu słowno-muzycznego przedstawiał losy ojczyzny od upadku w XVIII wieku do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Uwagę zebranych przyciągała piękna dekoracja oraz wspaniały akompaniament muzyczny w wykonaniu pana Dominika Grzyba.

TO BYŁA PIĘKNA LEKCJA  HISTORII !!!!
D Z I Ę K U J E M Y  !!!