Gimnazjum – laureatem ogólnopolskiego konkursu „Nasz Projekt eTwinning 2018”

W dniach 13-15 czerwca uczniowie Gimnazjum uczestniczyli w uroczystości rozdania nagród w ramach ogólnopolskiego konkursu „Nasz projekt eTwinning 2018”.
     Gala wręczenia nagród odbyła się 14 czerwca. Projekt „Bringing Generations Together” realizowany przez cały rok szkolny 2016/2017 pod opieką pani Małgorzaty Bielińskiej, nauczyciela języka angielskiego, zyskał uznanie organizatorów. Jury konkursowe przyznało uczestnikom i koordynatorowi      II miejsce w kategorii „Projekt dla uczniów w wieku 11-15 lat”.
     Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Po części oficjalnej wszyscy wysłuchali chóru dziecięcego pod dyrygenturą założycielki pani Agaty Steczkowskiej oraz zwiedzili z przewodnikiem Zamek Królewski. Po części oficjalnej  uczniowie wspólnie z innymi uczestnikami projektu zjedli uroczysty obiad w restauracji „Cafe Zamek”, a następnie udali się do hotelu Ibis, gdzie pod okiem doświadczonych animatorów uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych.

Ostatniego dnia pobytu mieli możliwość poznania zabytków „Starego Miasta” oraz historii Warszawy. Uczestniczyli w grze miejskiej przygotowanej przez organizatorów „Warszawska Starówka przez wieki”.

Gala oraz wszystkie dodatkowe atrakcje przygotowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Krajowe biuro eTwinning przerosły nasze oczekiwania. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji i przebiegu całego przedsięwzięcia.

Organizatorzy zapewnili młodzieży możliwość zakwaterowania już 13 czerwca. Uczniowie postanowili w tym dniu przyjechać nieco wcześniej i przy okazji wspólnie ze swoim opiekunem poznać stolicę. Zwiedzili „Mauzoleum Walki i Męczeństwa – Areszt Śledczy Gestapo”, obejrzeli wystawę „Ojcowie Niepodległości” oraz pomnik jednego z twórców niepodległości – Marszałka Józefa Piłsudskiego, znajdujący się w pobliżu Łazienek Królewskich, a także same Łazienki. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamku Ujazdowskiego zetknęli się z nowoczesną sztuką, która nierzadko wzbudza kontrowersje oraz wywołuje mieszane uczucia, ale jednocześnie zachwyca i ujmuje swoim spojrzeniem na rzeczywistość. Zobaczyli wystawy: Tori Wrånes „Handmade Acoustics”, „Inne tańce”  oraz  prace  Jakuba Juliana Ziółkowskiego. Pierwszy dzień zakończyli w „Domu Zagadek”, gdzie integrowali się przy wspólnym rozwiązywaniu zadań.

Jesteśmy dumni z naszej młodzieży, której mimo dużej konkurencji, udało się zdobyć tytuł laureata nagrody „Nasz projekt eTwinning 2018”.

G R A T U L U J E M Y !  UśmiechUśmiechUśmiech