RzeczpospoCzyta. Czytamy i My!

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja, której celem jest promowanie czytania i bibliotek w niekonwencjonalny sposób. W tym roku w większości instytucji odbyła się ona w sobotę 9 czerwca 2018 r. pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. W roku jubileuszu 100-lecia niepodległości w całym kraju czytano polską literaturę, oglądano ilustracje polskich twórców. Ponadto organizatorzy postarali się przygotować dla uczestników spotkań wiele innych atrakcji.

W naszej szkole takie spotkanie zorganizowali uczniowie. Odbyło się ono we wtorek 12 czerwca  pod hasłem Na 100 lat Niepodległej. RzeczpospoCzyta. Czytamy i My!!!". Tego dnia uczniowie z wychowawcami głośno czytali książki: „Kto uratował jedno życie… Historia Ireny Sendlerowej”, „Komendant wolnej Polski. O Józefie Piłsudskim”, „Dziadek i Niedźwiadek”. Przygotowali również gazetkę ścienną „Legendy z różnych stron Polski”.

Rok dla Niepodległej trwa, dlatego akcję będziemy kontynuowli w następnym roku szkolnym.