NASZA PRZYGODA Z HISTORIĄ…,

czyli poznajemy Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach.

27 września 2018 odwiedziliśmy Podlaskie Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej w Bielanach Wąsach. O godzinie 9.00 zostaliśmy mile przywitani przez gospodarza muzeum pana Mariusza Murawskiego, który z pasją opowiedział nam historię jego powstawania i gromadzenia eksponatów. Obejrzeliśmy pojazdy z okresu II wojny światowej: czołgi, transportery opancerzone, wojskowe pojazdy inżynieryjne oraz działa. Do niektórych mogliśmy wejść i z bliska zobaczyć ich wyposażenie. Na wystawie łączności oglądaliśmy telefony polowe, radiostacje z samochodów ciężarowych, radiotelefony oraz przenośny sprzęt łączności przewodowej. Bogaty zbiór eksponatów zgromadzonych przez właściciela zrobił na nas duże wrażenie. Pan Mariusz pokazał nam także „poligon” znajdujący się na terenie muzeum, strzelnicę oraz pole do paintballa. Była to dla nas prawdziwa lekcja historii.

Po spotkaniu pełnym emocji i nowych wrażeń z ochotą usiedliśmy przy wspólnym ognisku.

Panu Mariuszowi serdecznie dziękujemy za oprowadzenie nas „drogami historii”,  za cenne informacje oraz sposób ich przekazania.

ŚmiechŚmiechŚmiech   Uczniowie klas I - III