Krajowa Odznaka Jakości za całoroczny projekt "Passion for Sports"

W dniu 2 sierpnia 2018 roku nauczyciel języka angielskiego oraz uczniowie naszej szkoły otrzymali KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCIza udział w całorocznym projekcie Passion for Sports”. Odznakę przyznało Krajowe Biuro eTwinning.

W ramach projektu grupa uczniów z  klasy II i III gimnazjum wykonywała wiele zadań np: pisali o sobie oraz miejscu, w którym mieszkają. Opisywali ulubione dyscypliny sportowe, w tym gry zespołowe oraz ulubionego sportowca. Porównywali zainteresowania sportowe rówieśników z różnych krajów, tworzyli słowniki terminów sportowych. Pracując w grupach międzynarodowych wykonali prezentację multimedialną na temat aktywności fizycznej i jej wpływu na zdrowie. Oglądali film „McFarland” wyreżyserowany przez Niki Caro i pisali jego recenzję w języku angielskim. Bardzo ciekawym efektem pracy w projekcie było nagranie kolędy „Cicha noc” w językach narodowych krajów uczestniczących w projekcie (włoskim, litewskim, hiszpańskim). Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie przygotowywali kartki świąteczne i wysłali je do uczestników projektu. Partnerzy eTwinning również obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi  kartkami świątecznymi.

Jesteśmy dumni, że uczniowie angażują się w nowe projekty i nieustannie podejmują nowe wyzwania. Dziękujemy wszystkim biorącym udział w realizacji tego przedsięwzięcia
i gratulujemy sukcesu !!!