„Update your History &Culture” P. Małgorzata Bielińska na międzynarodowych warsztatach w Rydze

W ostatnim tygodniu czerwca nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i jednocześnie języka angielskiego uczestniczył w Rydze w międzynarodowych warsztatach „Update your History &Culture”. Szkolenie zorganizowano w centrum konferencyjnym znajdującym się w hotelu Radisson Blu Daugava. Wzięło w nim udział 109 nauczycieli z 27 krajów europejskich m.in: z Cypru, Włoch, Czech, Chorwacji, Francji, Hiszpanii, Porugalii, Szwecji, Mołdawii, Wielkiej Brytanii w tym sześciu z Polski.

W dniu 26 czerwca wszyscy zostali oficjalnie przywitani: przez Doradcę Łotewskiego Ministra Edukacji i Nauki pana Ainārsa Sviklisa, dyrektora wspierającego edukację młodych ludzi Dainę Sprog, a także Rute Baptista - kierownika łotewskiego biura eTwinning.

Relacja pani Małgorzaty Bielińskiej:   ….. „Spotkania prowadzone były w języku angielskim przez młodych ludzi z pasją. Organizatorzy zapoznali nas z aplikacją Actionbound – czyli smartfonową grą terenową, dzięki której uczniowie zyskują możliwość samodzielnego działania, zwiedzania określonych lokalizacji oraz rozwijania umiejętności pracy w grupie i praktycznego zastosowania nabytej w szkole wiedzy. Pokazali nam jak działa program Tinkercard służący do tworzenia budowli trójwymiarowych, a rozwijający u uczniów wyobraźnię przestrzenną. Ponadto przedstawili pomysły na lekcje oparte na mediach społecznościowych bez użycia narzędzi ICT.

W trakcie trzydniowych, bardzo intensywnych warsztatów mieliśmy okazję nie tylko pracować w grupach międzynarodowych, dzielić się wiedzą, zdobywać nowe doświadczenia i rozwijać umiejętności językowe, ale także poznać zwyczaje panujące w jednym z nadbałtyckich krajów.

W czasie trwania warsztatów na Łotwie gościła polska para prezydencka by świętować stulecie niepodległości obydwu krajów. Miałam przyjemność przez chwilę porozmawiać z głową naszego państwa, a nawet zrobić zdjęcie. Czy zwykły śmiertelnik może spotkać się ze swoim prezydentem?  Okazuje się, że tak.”

Pani Małgorzacie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej współpracy na arenie międzynarodowej.