Etap gminny 37. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka"

Konkurs Recytacji „Warszawska Syrenka” kończy się etapem wojewódzkim. Z racji zasięgu jest najbardziej prestiżowym konkursem tego typu. Decyduje o tym także wieloletnia tradycja (w tym roku odbyła się już 37. edycja) i fakt, że Mazowieckie Centrum Kultury   i Sztuki współpracuje z aktorami scen warszawskich.

W Zespole Oświatowym  konkurs stał się cykliczną imprezą organizowaną dla placówek oświatowych z terenu Gminy Bielany.

Dnia 26 marca 2014 roku uczestnicy spotkali się w przygotowanej przez pracownika biblioteki szkolnej i polonistów sali. Panowała atmosfera rywalizacji i życzliwości wobec uczestników zmagań recytatorskich. W szranki stanęli uczniowie ze szkół z Bielan Jarosław, Kożuchowa i Rozbitego Kamienia.

Prezentacje uczniowskie oceniała komisja w składzie:

Alicja Danielska  - przewodnicząca

Agnieszka Maksimiak - członek

Małgorzata Rozbicka - członek

Elżbieta Rabek / Danuta Perycz - członkowie

Po przesłuchaniu 13 recytatorów komisja przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria : Szkoła Podstawowa, grupa wiekowa I – III

I m-ce  Piotr Ryćko (Rozbity Kamień)

II m-ce  Aleksandra Paczóska  (Rozbity Kamień)

Wyróżnienie Kinga Rucińska (Kożuchów)

Wyróżnienie Hubert Nowotniak (Kożuchów)

Kategoria : Szkoła Podstawowa, grupa wiekowa IV – VI

I m-ce  Monika Bielińska (Rozbity Kamień)

II m-ce ex aequo  Kamila Rucińska  (Kożuchów), Justyna Bujalska (Kożuchów)

Kategoria: Gimnazjum

I m-ce  Monika Połaska (Rozbity Kamień)

II m-ce  Kamila Kosiorek  (Rozbity Kamień)

Powiatowy etap konkursu odbył się w dniu 31 marca 2014 roku w SOK. Spośród siedmiu reprezentujących Gminę Bielany uczestników dwie dziewczynki w kategorii klas IV – VI otrzymały wyróżnienie. Były to: Monika Bielińska z Rozbitego Kamienia i Kamila Rucińska z Kożuchowa.

W grupie gimnazjum do zmagań przystąpiło 17 recytatorów. Przygotowanie uczestników było na bardzo dobrym poziomie. Ostatecznie w rywalizacji zwyciężyła Kamila Kosiorek z Gimnazjum w Rozbitym Kamieniu, zajmując I miejsce w swojej kategorii.  Dziewczynka będzie reprezentowała powiat sokołowski na etapie wojewódzkim  w Warszawie.