BAL KARNAWAŁOWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W Publicznym Przedszkolu w Rozbitym Kamieniu nie zapomniano o tych świętach. Przedszkolaki wraz z wychowawcami i rodzicami przygotowali „Karnawałowy Bal Przebierańców z Babcią i Dziadkiem”. Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście. Dzieci przebrały się w stroje karnawałowe. Z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowały karty z życzeniami, laurki i kwiaty. Biorąc pod uwagę, że jedno dziecko mogło odwiedzić troje albo nawet czworo gości upominków było wiele. Wychowawczynie Barbara Żurawlewska i Bożena Skibniewska przygotowały scenariusz części artystycznej, którą zaprezentowały dzieci. Znalazły się w niej wiersze, piosenki, przedstawienie pt. „Dziadek, stołek i rosołek”. Na koniec mali artyści zatańczyli taniec „Grozik” i odśpiewali uroczyste „Sto lat”. Oprawą muzyczną i nagłośnieniem uroczystości zajął się pan Dominik Grzyb nauczyciel rytmiki. Po części artystycznej, złożeniu życzeń i wręczeniu upominków rozpoczęły się zabawy muzyczno- taneczne, konkursy integrujące społeczność przedszkolną i przybyłych gości. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dzień ten będziemy wspominać długo nie tylko my, ale także nasi seniorzy, ponieważ niektórzy z nich byli w naszym przedszkolu po raz pierwszy i po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w tak miłym i niecodziennym wydarzeniu.