Wydarzenia 2010/2011

I  KRAJOWY ZJAZD SZKÓŁ I PLACÓWEK NOSZĄCYCH

IMIĘ UPAMIĘTNIAJĄCE ZESŁAŃCÓW SYBIRU

W dniach 2-4 czerwca 2011r. odbył się I Krajowy Zjazd Szkół i Placówek noszących imię upamiętniające Zesłańców Sybiru. Zorganizowało go wspólnie Stowarzyszenie Pamięci Polskiego Sybiru, Zespół Szkół Nr 2 im. Sybiraków oraz Związek Sybiraków w Nowym Sączu. Uczestniczyło w nim 35 dyrektorów i nauczycieli z 20 szkół i placówek z całej Polski. Celem spotkania była prezentacja realizacji zadań dotyczących Patrona, wymiana doświadczeń, a także przedstawienie możliwości powoływania Stowarzyszeń Pamięci jako organizacji wspomagających Sybiraków.

Naszą szkołę reprezentowały koleżanki Ewa Wrzosek i Agnieszka Kowalczyk.

Bardzo się cieszą, że mogły wziąć udział w tym spotkaniu, poznać nowych ludzi, wymienić się doświadczeniami i przy okazji spędzić miło czas  w tym uroczym zakątku Polski.

Na rok 2012 chęć organizacji zgłosiło Gimnazjum nr 2 im. Sybiraków z Augustowa.

Mamy nadzieję, że za rok, znowu się spotkamy!

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Klasy I – III szkoły podstawowej świętowały ten dzień w szkole. Był to świetny pretekst do zorganizowania wielu konkursów i rozgrywek sportowych. Uczniowie wzięli udział w konkursie literackim o tytuł „Humanistycznej Sowy”, odbył się też konkurs PCK i rozgrywki sportowe. Po zmaganiach sportowych obejrzeli ciekawy film. Na koniec dla małych „głodomorków” przygotowano pyszny poczęstunek. Wszyscy bawili się wspaniale i z niecierpliwością czekają na kolejny taki dzień.

Uczniowie klas IV – VI wyjechali na wycieczkę do skansenu w Suchej, a w drodze powrotnej zatrzymali się w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Paczuszkach gdzie czekało na nich ognisko przygotowane przez rodziców.

Natomiast gimnazjaliści pojechali do miejscowości Księżopole Smolaki na rozgrywki paintballa. Po wyczerpującej zabawie odpoczęli przy ognisku przygotowanym przez organizatorów. Od dzisiaj paintball dla wielu uczniów stał się ulubioną rozrywką (zdjęcia w zakładce Galeria)  Chcą tu wrócić we wrześniu!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WYCIECZKA DO WARSZAWY

13 kwietnia 2011 rok uczniowie klas IV – VI pojechali na jednodniową wycieczkę do Warszawy. W teatrze „Bajka” obejrzeli spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”, następnie  w PKiN  wystawę  „Człowiek : ewolucja niezwykła. Zaczęło się od Darwina:” Nie zabrakło również czasu na aktywny  wypoczynek  czyli zajęcia na lodowisku w CH Promenada. Uczniowie bardzo dziękują swoim wychowawcom pani Ewie Abramowskiej i Ewie Wrzosek za zorganizowanie tego wyjazdu i z niecierpliwością oczekują na kolejne.

„ODPADY NA WARTOŚCIOWE WYPADY”

W II półroczu br SSU przystąpił do akcji, organizowanej i koordynowanej przez młodzież zrzeszoną w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej, pod hasłem „Odpady na wartościowe wypady”. W ramach akcji zebrano 10 500 sztuk nakrętek oraz …….. zużytych telefonów.

Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję dziękujemy oraz apelujemy o zbieranie nakrętek w czasie wakacji!!!

28 kwietnia 2011 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole podopiecznych „Domu nad Stawami” - Domu Pomocy Społecznej w Siedlcach.. Działalność tego domu to nie tylko zapewnienie opieki ludziom w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorym , ale również  integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych, pokonywanie barier, stwarzanie wzajemnej akceptacji, tolerancji i zrozumienia. Taki charakter miało właśnie dzisiejsze spotkanie podczas którego „stawowiacy” zaprezentowali  wzruszające przedstawienie  „Barwy życia” oraz fragmenty własnej twórczości.

11 MAJA - SADZENIE DĘBÓW  KATYŃSKICH

„Katyń…. Ocalić od zapomnienia” to miejska akcja społeczna, będąca częścią ogólnopolskiego programu, w którym dla uczczenia ofiar zbrodni katyńskiej cała Polska sadzi dęby. Według zasady jeden dąb – jedna osoba. Wszystkie działania tego programu, patronujących mu osób i instytucji są hołdem dla Polaków, którym odebrano życie i tym samym nie pozwolono wrócić do ukochanej Ojczyzny. W całym kraju posadzonych będzie  21 857 dębów. W samym Sokołowie Podlaskim posadzono 36 Dębów Pamięci. 10 z nich 15 czerwca 2010, a  kolejne 26 – 11 maja 2011 roku. Uroczystości w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się Mszą Świętą w Konkatedrze Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, pod przewodnictwem Biskupa Drohiczyńskiego Księdza Antoniego Pacyfika Dydycza. Po Eucharystii zgromadzeni w uroczystej procesji z udziałem pocztów sztandarowych przenieśli się na błonia konkatedralne, gdzie odbyła się dalsza część spotkania. W  uroczystości tej nie zabrakło również pocztu sztandarowego i licznej delegacji z naszej szkoły