LOGO SZKOŁY

Wydarzenia 2011/2012

Sukces chóru "Kamyczki"


Chór szkolny " Kamyczki" 10 stycznia brał udział w IV Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Kolędowe Serce Mazowsza" w Sokołowskim Ośrodku Kultury.  Uczniowie wykonali utwory pt: " A wczora z wieczora, Pierwsza gwiazda". Chór za występ otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

Zdjęcia z festiwalu można znaleźć w zakładce Galeria.


Światowy Dzień Pluszowego Misia


Pluszowe misie - miękkie, miłe w dotyku są ulubieńcami wszystkich dzieci. Od 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. pocieszają, dodają otuchy i są nieodzowną przytulanką dzieci  przy zasypianiu. Autorzy książek dla dzieci piszą o nich  piszą o nich opowiadania, powieści i wiersze. Ta, jedna z najpopularniejszych zabawek, obchodzi swoje święto 25 listopada. W 2002 roku,   dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole nie zapomnieliśmy o święcie Misia, przypomniała nam o nim gazetka biblioteczna. Również tego dnia uczniowie klas I - III przyszli do biblioteki szkolnej w towarzystwie swego pluszowego ulubieńca. Wzięli udział w licznych konkursach takich jak rysowanie misia z zasłoniętymi oczami, odgadywanie „misiowych” przysmaków, układanie puzzli. Wysłuchali pogadanki o zwyczajach niedźwiedzi, a następnie pięknie odpowiadali na zadane pytania. Na koniec odbył się konkurs na największego i najstarszego Misia. Jury dokonało wyboru, zaś zwycięzcy i ich ulubieńcy otrzymali słodkie nagrody. Wszystkie dzieci zrobiły z przytulankami pamiątkowe zdjęcie, które można obejrzeć w naszej galerii zdjęć.


 

Naszym najmłodszym uczniom serdecznie dziękujemy za udział w święcie

i zapraszamy za rok!


 

Młodzieżowe wybory parlamentarne 2011


W związku z wyborami parlamentarnymi w październiku 2011 roku po raz kolejny została ogłoszona akcja „Młodzi głosują”. Postanowiłyśmy wziąć w niej udział i zorganizować młodzieżowe głosowanie do Sejmu RP w naszym gimnazjum. Przygotowując akcję wyborczą, zdobywaliśmy wiedzę na temat uprawnień i roli parlamentu RP oraz zasad organizacji i przebiegu wyborów. Kolorowe tablice informujące o wyborach  i  zachęcające do udziału w nich to nie jedyne nasze działanie. We wszystkich klasach gimnazjum przeprowadzone zostały zajęcia na temat - „Dlaczego warto głosować?. Udało się nam również zorganizować spotkanie z panią Krystyną Długołęcką – sekretarz Urzędu Gminy Bielany, która opowiedziała o tym jak w praktyce wygląda organizacja wyborów.

Jednak najważniejszym celem naszego projektu było przygotowanie i przeprowadzenie wyborów młodzieżowych do Sejmu. Wybory miały charakter edukacyjny i nie wspierały żadnej z partii.

 Ich przebieg był niemal taki sam jak właściwe wybory parlamentarne. Uczniowie głosowali przed komisją, w  skład której wchodziły: Edyta Kobylińska (klasa III), Marta Sikorska (klasa II), Dominika Paczóska ( klasa I ).

Wyborcy podpisywali listy wyborcze, następnie otrzymywali karty do głosowania, udzielali swojego głosu w przygotowanych kabinach i wrzucali je do urny wyborczej.
Po zamknięciu lokalu (biblioteki szkolnej) podliczono wszystkie głosy, a wyniki przesłano do CEO. Wybory cieszyły się wysoką frekwencją ( aż 88,46 % młodzieży skorzystała z prawa do głosowania )

i przebiegły w przyjemnej atmosferze.Dzień nauczyciela.


     Jak zawsze uczniowie nie zapomnieli o swoich nauczycielach i przygotowali uroczystość

z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. W tym roku połączona była ona 

z obchodami XI Dnia Papieskiego w naszej szkole. Najpierw młodzież, recytując wiersze oddała hołd Wielkiemu Polakowi, później podziękowała pedagogom. Piękne deklamacje wzbogacone były występami chóru szkolnego pod kierownictwem pana Waldemara Góreckiego oraz prezentacją multimedialną o papieżu.


Ślubowanie klas pierwszych.

 

       W dniu 5 października odbyło się w naszej szkole pasowanie na uczniów najmłodszych członków społeczności. Najpierw pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym, który pozwolił zebranym bardzo pozytywnie ocenić  ich umiejętności. Pani Dyrektor  symbolicznym uderzeniem ołówka  przyjęła pierwszaków do zacnego grona uczniów Zespołu Oświatowego  im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu.


     Wycieczka rowerowa.


        Dnia 12.09.2011.r. wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową. Wyjechaliśmy spod szkoły

o godz.9:00.  Jechaliśmy przez wsie: Korabie,  Kosierady; w Krasowie zatrzymaliśmy się przy starej, kamiennej, kapliczce i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Następnie dotarliśmy do Czerwonki, gdzie zwiedziliśmy piękny neogotycki kościół, kopiec – pomnik poświęcony bohaterom wojny polsko - bolszewickiej i tablicę upamiętniającą żołnierzy AK poległych

w 1944r. Zobaczyliśmy też Pomnik Przyrody – piękny, stary dąb. Dalej jechaliśmy przez Justynów, Węże i Paczuski.  W Paczuskach w Ośrodku Edukacji Ekologicznej rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, robiliśmy zdjęcia.

W tym miejscu długo odpoczywaliśmy.  Do Rozbitego Kamienia wróciliśmy o godz. 13.00, stąd wszyscy rozjechali się do swoich domów. Bardzo dobrze wspominamy tę wycieczkę i chcemy ją w następnym roku powtórzyć.


Konkurs Recytatorski

     Dnia 08.11.2011 roku w Publicznej Bibliotece w Bielanach odbył się Gminny konkurs recytatorski Imienia Konstantego Ildefons Gałczynskiego

Naszą szkołę reprezentowali ;

W kategorii klas II-III

Monika Bielinska z klasy II – zajęła 1 miejsce i będzie brać udział w etapie powiatowym

Karolina Szmurło z klasy III – zajęła 3 miejsce i także będzie reprezentować Gminę Bielany

w etapie powiatowym

W kategorii klas IV-VI

Monika Połaska z klasy V- zajęła 2 miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego

Milena Żurawlewska z klasy V- otrzymała wyróżnienie

W kategorii Klas gimnazjalnych ;

Edyta Kobylińska z klasy III – zakwalifikowała się do etapu powiatowego

Kamila Kosiorek z klasy I-nie zdobyła trofeum, choć recytowała niezwykle pięknie

Reprezentanci naszej szkoły  wypadli wyjątkowo dobrze w eliminacjach gminnych. Bardzo  cieszymy się, że mamy tak utalentowaną młodzież  .

Wszystkim  uczestnikom dziękujemy za piękną recytację

i życzymy sukcesów w następnym etapie .Uśmiech