Platforma epodręczniki

Zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość to zajęcia, które mogą być realizowane z wykorzystaniem materiałów w postaci elektronicznej. Do takich materiałów należą zasoby dostępne na stronach MEN, w tym na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://epodreczniki.pl/.

• Platforma e-podręczniki to bezpłatne narzędzie będące uzupełnieniem lub alternatywą treści edukacyjnych dla podręczników papierowych wydawanych przez tradycyjne wydawnictwa.
  • Uczniowie na platformie e-podręczniki znajdą materiały w formie elektronicznej z różnych przedmiotów:

– języka polskiego,
            – historii i wiedzy o społeczeństwie,
            – matematyki
            – edukacji informatycznej i informatyki,
            – przyrody i biologii,
            – geografii,
            – fizyki,
            – chemii,
            – edukacji dla bezpieczeństwa.
              a w nich mnóstwo ćwiczeń interaktywnych, krzyżówek, filmików, ale również – wirtualne podróże i eksperymenty.

• Platforma jest dostępna 24h na dobę 7 dni w tygodniu – o każdej porze dnia;
  • Można z niej korzystać z dowolnego miejsca (dom, szkoła, w podróży) przez komputer i urządzenia mobilne (laptopy, tablety, smartfony)
    z dostępem do Internetu;
  • Udostępnia zbiór materiałów edukacyjnych zgodnych z podstawą programową przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli
  • Materiały zawarte na platformie są bezpieczne i nie naruszają własności intelektualnej pozostałych osób.

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
    Nasza placówka wykorzystuje w kształceniu na odległość to rekomendowane przez MEN narzędzie. Poniżej w pliku do pobrania zamieszczamy instrukcję w jaki sposób można się na tej stronie zalogować. Loginy i hasła rodzice otrzymają od wychowawców.
                                                                                                 Z pozdrowieniami i życzeniami zdrowia
                                                                                                                  Dyrektor Ewa Wrzosek